11 Haziran 2010 Cuma

BJK Medyaya Köpürdü
How I Met Schuster'in yönetmeni dün yapılan eleştirilere yanıt vermek amacıyla bir açıklama yapmış.Önce o açıklamaya bakalım.


2 Haziran Çarşamba günü Sayın Mustafa Denizli’nin ciddi sağlık sorunlarıyla başlayan ve dün Kulübümüz’ün Sayın Schuster ile anlaşmasıyla sona eren süreçte, bazı medya organları gerçeklerin değil, ısrarla kendi yazdıkları senaryoların takipçisi olmuşlardır.

Bugün, Kulübümüz’ü yalancılıkla, komedi filmi çevirmekle suçlayan, “biz demiştik” diyen bu gazeteler Sayın Mustafa Denizli’nin ciddi bir sağlık problemiyle tedavi altına alındığı tarihte, konuyu kamuoyuna;
“... Mustafa Denizli, Schuster ile görüşüldüğünü öğrenince patladı ve isyan etti... Yönetim olayı sağlık sorunu olarak lanse etti... Kalbiyle ilgili sağlık sorunları yaşayan Denizli’yi devre dışı bırakan Yönetim, Schuster ile anlaştı... Schuster ile bir kez daha görüşülmesini kaldıramayan Denizli, bu takımı kaç tane hoca çalıştıracak çıkışını yaptıktan sonra istifa etti....” senaryolarıyla duyurmuşlardır...

3 Haziran Perşembe günü bu iddialarla kamuoyunu yanıltan bu gazeteleri, bilindiği gibi 4 Haziran Cuma günü Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve Sayın Mustafa Denizli, Sayın Yönetim Kurulumuz ve Divan Kurulu Başkanımız Sayın Yalçın Karadeniz’in de yer aldığı basın toplantısıyla yalanlamış ve gerçekleri kamuoyuna açıklamışlardır.

Basın toplantısında Sayın Denizli’nin de açıkladığı gibi; değerli hocamız sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakmak zorunda kalmış, bu durum Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz başta olmak üzere Kulübümüz’de büyük bir üzüntüyle karşılanmış, pinokyo gazetecilerin iddia ettiği gibi Denizli sağlık sorunları bahane edilerek gönderilmemiştir...

Kamuoyunun da bildiği gibi Kulübümüz’ü son derece üzen bu gelişmenin ardından Futbol Komitemiz, isimleri açıklanan teknik direktörlerle tek tek görüşmüş ve Yönetim Kurulumuz Beşiktaş’ın yapısına ve şartlarına en uygun ismin Bernhard Schuster olduğuna karar vererek, Alman hoca ile anlaşma sağlamıştır. Öte yandan basın toplantısında da açıklandığı gibi Sayın Denizli’ye Beşiktaş’ın kapıları her zaman açıktır. Değerli hocamızın sağlığına kavuştuktan sonra Beşiktaş’taki mesaisine devam etmesi her iki tarafın da isteğidir...

Durum böyleyken, kendi yalanlarına inanan bu gazeteler, gerçeklerin değil, ürettikleri senaryoların takipçisi olmuşlar ve artık tahammül sınırlarını aşmışlardır.

Dünyaca ünlü bir teknik direktörü kısa sürede Takımımız’ın başına getiren Yönetim Kurulumuz’u tebrik etmek yerine, yaşanan her şeyi çarpıtan, sürekli olumsuz haber üreten bu kişilerin amacı gazetecilik yapmak değil, kamuoyunu kendi senaryolarına inandırmaya çalışarak Kulübümüz’ü yıpratmaktır.

Kulübümüz, Sayın Mustafa Denizli’nin sağlık sorunlarıyla başlayan bu süreci insani, vicdani, ahlaki ve profesyonel kurallara uygun olarak, Beşiktaş’a yakıştığı gibi yürütmüş ve sonuçlandırmıştır.

Bunun aksini iddia edenlerin sadece kendi çıkarlarını gözeten bir takım hesapları olduğu Camiamız tarafından çok iyi fark edilmekte ve görülmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK


Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bu açıklama ne yürüttükleri süreci doğru gösterme ne de bir savunmadır.Bu tamamıyla bu karışıklığın içinden kolayca sıyrılmak amaçlı yapılan açıklamadır.Mustafa Denizli ile yolların ayrılacağı ve Schuster ile anlaşıldığı haberleri yayıldığı anda bir açıklama yapıp "Evet Schuster ile ilgileniyorduk.Çünkü Mustafa Denizli'nin sağlık problemlerinden dolayı yollarımız ayrılabilir." şeklinde bir söylemle bu süreç daha sağlıklı olabilir.Ama yönetim ne yapmayı seçti.Önce yalanladı Schuster'i sonra baktı bu böyle olmayacak.Bari 6 teknik adamla görüşelim de bize uygun olan Schuster'i seçtik demek için bu karmaşık ve bozuk sürece girmiş bulundular.Gerçekten yazık.Şundan dolayı yazık.Bu olayla kimi kandırdıklarını düşünüyorlardı acaba.Herşey gözler önünde cereyan ederken böyle bir işe girişmek yöneticilik açısından sınıfta kalmaktır.Son olarak şunu söylemek istiyorum.Beşiktaş Jimnatik Kulübü Yönetimi sınıfta kalmıştır.Otur "0".


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails